24. srpna 2009 v 8:01 | DEEGEE sestra T. |  návštěvnost blogu
Nedele: 58

Celkem: 429

Jamajská štafeta si doběhla pro zlato

23. srpna 2009 v 7:04 | DEEGEE sestra T. |  aktuality
Včera se na mistrovství světa v Berlíně představili mužské štafety. Do finále štafety se kvalifikovaly tyto týmy: Jamajka, Trinidad a Tobago, Británie, Japonsko, Kanada, Itálie, Brazílie, Francie. Stejně jako na olympiádě v Pekingu i tuto štafetu ovládla Jamajka, za kterou běželi Mulling, Frater, Bolt a Powell. Právě Asafa Powell běžel ten poslední úsek a běžel ho opravdu rychle, Jamajka totiž trochu ztrácela na předávce, ale pak to vždycky doběhla a Bolt a spol mají další zlato v čase 37,31. To sice není světový rekord, ale i tak je to dobrý čas.

Je to muž nebo žena?

22. srpna 2009 v 7:04 | DEEGEE sestra T. |  aktuality
Takovou otázku byste mohli slyšet v mistrovském Berlíně. Kdyby nevyhrála asi by si toho nikdo nevšiml, ale ona vyhrála 800 metrů za 1:55,45 minuty....
Velký rozruch o svém pohlaví rozpoutala běžkyně na 800 metrů Caster Semenyaová, která svými svaly a obličejem připomíná spíš mužskou postavu. Ale příbuzní Semeyaové tvrdí, že to je žena. Její babička tvrdí: Nemůže za to jak vypadá, takhle ji stvořil Bůh." Semeyaová prý vyrůstala ve velmi těžkých životních podmínkách, žila v domě, kde neměli teplou vodu a elektriku, neměli zasklená okna a vychovávala ji babička. Běžkyně prý chodila oblíkaná jako kluk, nosila kalhoty a ,měla ráda fotbal, ale přesto to je žena. Toto tvrdí ředitel jedné školy, do které chodila. Běžkyně se však musí nechat podrobit testům. Kdyby se prokázalo, že to je muž a soutěžil v ženské soutěži, byla by odebrána zlatá medaile.

Svoboda skončil na šestém místě

22. srpna 2009 v 6:56 | DEEGEE sestra T. |  aktuality
Jediný český překážkář na 110 metrů v dnešní době, Petr Svoboda ve finále tohoto běhu skončil na šestém místě. Do finále se Svoboda probojoval celkem suverénně. Ve finále na startu chvíli zaspal, pak mu nevyšel krok a prvních pár překážek shazoval, ale ke konci přidal a nakonec to stačilo na výborné 6. místo s časem 13,38 s. Vyhrál Brathwait z Barbadosu, za ním skončil Američan Trammell, na třetím místě skončil Payne, který je také z Ameriky.

Roman Šebrle: Má éra končí!

22. srpna 2009 v 6:50 | DEEGEE sestra T. |  aktuality
Náš nejznámější desetibojař z dnešní doby, Roman Šebrle, vítěz z Atén, skončil na mistrovství světa v Berlíně až na 11. místě, toto umístění nikdo nečekal. Šebrlovi se nedařilo to, v čem jindy dominuje, například hod koulí nebo diskem. V druhém dnu se mu totálně přestalo dařit a propad se až na 11. místo. Možná za to můžou pořadatelé, kteří ho vyhnali na běh na 1500 metrů, aniž by se stihl rozcvičit, ale tohle nemá cenu se vymlouvat. První místo se zlatou medailí si pohlídal Američan Trey Hardee, druhý skončil Suaréz a bronzovou medaili si z berlína odváží Pogorelov.

Jaroslav Bába si medaily nevyskákal

22. srpna 2009 v 6:40 | DEEGEE sestra T. |  aktuality
Včera na mistrovství světa v Berlíně začalo s velkym zpožděním finále výškařů, kde nechyběl ani český zástupce tohoto sportu,Jaroslav Bába. Do finále se dostal jen tak tak. A finále začal úspěšným pokusem, ale dál se mu už tak úspěšně nevedlo a na konec skončil na výšce 223 cm, když ani na potřetí nepřeskočil laťku ve výšce 228 cm a skončil pátý. Na prvním místě skončil Rus Rybakov a na druhém místě skončil Ioannna, o bronzovou medaily se podělili Spank a Bednarik, právě Bednarik společně s Bábou postoupili do finále na posledních pozicích.

Kofola song

20. srpna 2009 v 7:19 | DEEGEE sestra T. |  videa

Špotáková má stříbro z MS

19. srpna 2009 v 7:56 | DEEGEE sestra T. |  aktuality
Česká oštěpařka včera na mistrovství v Berlíně házela o medaile. Jejími největšími soupeřkami byly Ruska Maria Abakumova a Němka Stiffe Neuriusová. Špotáková v průběhu házení byla odsunuta na třetí místo, ale nakonec skončila s krásnou stříbrnou medailí za vyýkon 66,42 m. Sice nezopakovala zlatý hod z olympiády v Pekingu, ale i tak druhé místo je super. První skončila Němka Neuriusová, která oznámila, že na tomto mistrovství ukončí svoji kariéru, konec se jí vydařil pěkně. Za Barborou Špotákovou skončila Ruska Abakumová, která měla v sérii šesti pokusů hodně neplatných.
Pro Český tým to je první medaile z mistrovství světa v Berlíně, doufejme, že k té stříbrné přibydou ještě další.