Duben 2009

Čarodějnice

30. dubna 2009 v 14:28 | DEEGEE sestra T. |  aktuality
ahoj, tak zase píšu jeden článek. Dneska sou čarodějnice. Co budete dělat? Chystáte si košťátka?


v týdnu od 20.4.2009 - 26.4.2009

27. dubna 2009 v 14:36 | DEEGEE sestra T. |  návštěvnost blogu
Navstevnost za minuly tyden (20.4. 2009 - 26.4. 2009) je:
Pondeli: 81
Utery: 99
Streda: 94
Ctvrtek: 106
Patek: 76
Sobota: 77
Nedele: 106

Celkem: 639

STOP

26. dubna 2009 v 7:53 | DEEGEE sestra T. |  obrázky

http://fc02.deviantart.com/fs15/f/2007/051/a/1/Stop__by_investigation.jpg

http://th01.deviantart.com/fs20/300W/f/2007/266/a/8/Stop_the_world____by_Marmaluke.jpg
Happy Birthday

23. dubna 2009 v 13:56 | DEEGEE sestra T. |  aktuality
Včera uplynul rok, co sme se rozhodly si založit náš první společný blog. Nejdřív sme přidávaly hodně obrázků a informacích o celebritách, ale později se naše články začaly pomalu měnit a psaly sme i o jiných věcech. Jenže po tom roce nás to společné blogování přestalo bavit, už nás nebavilo přidávat nový články každej den a často sme nevěděli o čem vůbec máme psát. a takl sme se rozhodli si založit každá blog podle svýho. Teď máme nový blogy, ale na tenhle obačas zajdem a tak sme přece nemohly zapomenout popřát k prvním narozeninám....


v týdnu od 13.4.2009 - 19.4.2009

20. dubna 2009 v 7:12 | DEEGEE sestra T. |  návštěvnost blogu
Navstevnost za minuly tyden (13.4. 2009 - 19.4. 2009) je:
Pondeli: 94
Utery: 101
Streda: 79
Ctvrtek: 89
Patek: 99
Sobota: 84
Nedele: 84

Celkem: 630
No na to, že sme tu nebyly a už tu taky moc nebudem, je to celkem slušná návštěvnost....

Nevracíme se ....

19. dubna 2009 v 6:52 | DEEGEE sestra T.
Když přibylo pár článků to neznamená, že se vracíme, jen plníme sliby a to je, že sme vám slíbily že tady občas nějaký ten článek přibude.... ale jenom opravdu málo, chceme se soustředit na ty naše nový blogy. I když nás hodně lidí přemlouvá, ať to ještě zvážíme, ale nevim jak DEEGEE sestra J. , ale já mám celkem jasno, chci psát spíš na tamten můj novej blog, tak sorry


September - Can`t get over

19. dubna 2009 v 6:49 | DEEGEE sestra T. |  videa

nekončíme,končíme.

13. dubna 2009 v 19:13 | DEEGEE sestra J. |  aktuality
ahoj my deegee sestra j. a deegee sestra t. jsme se rozhodly ža si založíme každá svůj blog. takže blog BUDE EXISTOVAT ALE NEBUDEME TAM TOHO MOC PŘIDÁVAT ATD. duvody jsou takov é že ted už bylo málo lidí atd.......jinak deegee sestra t. má blog www.fotbalovysvetjedneholky.blog.cz a deegee sestra j. www.jitcinyzvirata.blog.cz

Lafee

13. dubna 2009 v 9:53 | DEEGEE sestra J. |  zpěváci/ zpěvačky
Velikonoční pondělí

13. dubna 2009 v 6:52 | DEEGEE sestra T. |  Historie
Velikonoční pondělí (někdy též Červené pondělí) je dnem, který následuje po neděli Zmrtvýchvstání Páně. V našem prostředí je spojeno s nejrůznějšími tradicemi a zvyklostmi, které lze zařadit k přechodovým rituálům končící zimy a nastávají
cího jara. Tato nekřesťanská praxe byla v průběhu dějin v různých kulturách teologizována a zasazena do křesťanského rámce.
Církevní oslava Velikonoc má zcela jiný rámec, jímž je Kristovo vítězství nad smrtí (tj. vzkříšení) - základní bod celého křesťanství. Velikonoční pondělí je jedním ze dnů velikonočního oktávu, kdy křesťané prožívají velikonoční radost ze svého vykoupení. Není mezi těmito dny nijak zvláštní, ale historicky došlo k tomu, že pouze pondělí zůstalo dnem pracovního klidu, v němž se dopoledne slaví slavnostní liturgie. V minulosti krom toho bývalo zvykem, že po významných svátcích následoval jakýsi volný den (odtud např. Pondělí svatodušní či Svátek sv. Štěpána). Tyto volné dny po svátcích doprovázely různé lidové zvyky, které byly součástí běžného života.
V našich krajích je zvykem chodit s pomlázkou. Pomlázka je pletený prut, kterým chlapci bijí děvčata z okolí, většinou přes hýždě; za to dostanou malovaná vajíčka čili kraslice. Velikonoční koledování nabírá krajově rozličných podob. O pomlázce se zmiňuje již pražský kazatel 14. století Konrád Waldhauser.

dnešní Velikonoce v Anglii:
Dnešní anglické děti si pojem Velikonoce spojují s přejídáním se čokoládovými vejci spíše než s oslavou památky nejvýznamnější události v křesťanském kalendáři. Přetrvávají tu ale jisté tradice, kdy se soutěží v hodu vejcem a darování vajíčka. Ráno na Velikonoce se děti tradičně účastní hry na to, kdo najde nejvíce vajíček, které velikonoční zajíček poschovával, když děti ještě spaly.

dnešní Velikonoce na Slovensku:
Pondělí otevírá prostor pro velikonoční veselí, pro pomlázku, spojenou s koledováním.

Dalším zvykem je polévat děvčata vodou, anebo je házet do potoka či rybníka. Důvodem je předat životodárnou fyzickou i duševní sílu vody milované osobě - děvčeti.

Obdobné polévání vodou praktikují i děvčata na velikonoční úterý. V tento den mohou šlehat chlapce právě děvčata, proto se tomu dni říká Odplatné nebo Odvetné úterý.

dnešní Velikonoce v Německu:
Děti hrají hru na "čokoládový polibek", která se hraje s čokoládovými bonbony ze želatiny a cukru. Cílem je spolknout co nejvíce bonbonů, aniž by vám ostatní stihli rozmazat čokoládu po tvářích.
Vítězem je ten, kdo sní co nejvíce bonbónů a má nejčistší obličej.

dnešní Velikonoce ve Francii:
Tradice čokoládových velikonočních vajíček pro děti je ve Francii hodně rozšířená. Čokoláda se pojídá v jakékoliv formě - čokoládová vajíčka, čokoládové slepičky, čokoládové zvony atd. Legenda říká, že zvony, které se v pátek vrací do Říma, naberou vajíčka, aby je v neděli při zpáteční cestě rozházely po zahradách.
Dětem pak nezbývá nic jiného než tyto vajíčka hledat. Velikonoční pondělí je dnem pracovního klidu, ovšem žádný náboženský význam tento den nemá.