Únor 2009

Chelsea - Wigan

28. února 2009 v 19:07 | DEEGEE sestra T. |  aktuality
Chelsea jako domácí tým hrála na svém hřišti Stamford Bridge pod vedením nového trenéra Guuse Hiddinka. Chelsea toto utkání začala dobře, i když podle počtů kopaných rohů to vypadalo, že líp hraje Wigan, který byl na 7. místě v tabulce anglické Premier League. Chelsea měla plno šancí, ale v prvním poločase využila jen jedinou. Krátký roh zahrávaný Lampardem vyvolal před brankou brnkáře Wiganu trochu rozruch a obránci Wiganu odrazili míč pouze k Johnovi Terrymu, který dal krásný gól. Skóre se tedy měnilo ve 25. minutě na 1 - 0 pro Chelsea. Wigan měl jednu hodně nebezpečnou šanci, když míč na brankové čáře vyrazil Ashley Cole. Jenže to ještě nebyl konec, jeden útočník Wiganu chtěl ještě míč dorazit do brány, ale balon se odrazil od Petra Čecha vedle branky. V tom prvním poločase měla Chelsea plno dalších šancí, ale gól již v první půli nepadl a tak se šlo do šaten za stavu 1 - 0 pro domácí Chelsea.
V druhém poločase se mohlo zdát, že Chelsea dochází síly. Wigan víc napadal a Petr Čech měl nějaké dobré zákroky. Největší a taky bohužel pro Chelsea gólová šance Wiganu přišlo po střídání Mancienna, ze kterého na hřiště přišel Quaresma a hráči Chelsea se nedokázali rychle přesunout a Wigan kopnul rychlý roh a míč došel přímo před branku s Petrem Čechem a útočník Wiganu tvrdou ránou napálil a byl to gól. V tuto chvíli bylo vyrovnáno, 1 - 1. Do konce zápasu už zbývalo posledních několik málo minut a fanoušci Chelsea doufali, že někdo z jejich oblíbenců dá ten vítězný gól. To se stalo ve 91. minutě kdy ten vítězný gól na 2 - 1 pro Chelsea dal Frank Lampard. Toto utkání pro Chelsea dopadlo dobře a pohlídala si důležité body na cestě za titulem.

sestava Chelsea : Čech, Mancienne( Quaresma), Alex, Terry, A. Cole, Ballack, Mikel, Lampard, Anelka, Drogba, Kalou ( Belleti)